пʼятниця, 23 грудня 2016 р.

День Святого Миколая

Є свято гарне в Україні.

Є свято казки чарівне.

Що Миколай в святій ряднині

Слухняним ласощі несе.

Це свято раз буває в році.

Воно нікого не мине.

Бо Миколай Святий із неба.

В оселю кожну зазирне.

Зранку встане дітвора,

Зблиснуть оченята –

Подаруночків гора,

Радості багато!

   День Святого Миколая – одне з найсвітліших і найрадісніших зимових свят. На це свято, безумовно, чекають усі діти: пишуть листи доброму Миколаю про омріяні подарунки, а в ніч на 19 грудня засинають із особливим відчуттям того, що завтра на ранок відбудеться справжнє диво. Адже малеча знає, що за її слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм безліч подарунків.
   19 грудня Святий Миколай завітав з подарунками і в нашу школу. Доброю традицією цього дня є прихід учнів старших класів із святковою виставою у початкову школу. Учні 11 класу у ролі різних дійових осіб (ангелів, чортиків), а також сам Святий Миколай заходили у кожен клас і вітали дітей зі святом. Ті, в свою чергу, дуже раділи привітанням та подарункам і, в знак подяки, співали пісню Святому Миколаю «Ой хто, хто Миколая любить…». Дякуємо учням 11 класу за чудову атмосферу та святковий настрій! Нехай Святий Миколай принесе щастя у наші сім'ї, мир і благополуччя всій Україні!






Свято «Андріївські вечорниці» у 4 – А класі

   15 грудня 2016 року у Хмельницькій ЗОШ №14 справжню атмосферу Андріївських вечорниць створили учні 4 – А класу разом із класним керівником Повх Альоною Вікторівною. Запросила всіх до себе в українську хату господиня, яка розповіла, як раніше відзначали одне з найцікавіших і найтаємничіших українських свят – День Андрія Первозванного. Прислухаючись до її цікавих розповідей, дівчата ворожили на вишневих гілочках, на воді, на дровах, на чобітках. Завітали до дівчат на вечорниці і хлопці із жартами. Народні пісні, ритуальне кусання калити, щирий сміх, приємна атмосфера свята залишили теплий спогад і незабутні враження. Учасники вечорниць могли скуштувати традиційні українські страви: вареники, пиріжки, узвар.
   На Андріївських вечорницях учні ще раз довели, що у нашого народу надзвичайно цікаві звичаї та обряди. Потрібно їх знати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти, лише пам’ятаючи славне минуле.






                                                                                             

        Більше фото
                                                                                         

середа, 21 грудня 2016 р.

Захід з англійської мови «5 O’CLOCK TEA»

   14 грудня 2016 року учні 4 – А та 4 – Б класів Хмельницької школи №14 взяли участь у заході «5 OCLOCK TEA», присвяченому Всеукраїнському дню англійської мови. Учні ознайомились з традиціями Великої Британії, видатними постатями країни та, зокрема, з життєвим шляхом Вільяма Шекспіра. Школярі декламували сонети, грали у вікторину та переглянули відео найпопулярнішої пєси В.Шекспіра «Ромео та Джульєтта». Учні 4 – Б  класу Січкар Марія та Михайленко Ярослав спробували себе в акторському мистецтві, зігравши сценку із «Ромео та Джульєтти». Після пізнавальних конкурсів усі прийняли участь у чайній церемонії та ділились враженнями від зустрічі.








Свято «Андріївські вечорниці» у 3 – А класі

«У небо, наша калита, у небо,
А ти, сонечко, підіймись
Та на нас подивись.
Ми калиту чіпляємо,
На місяць поглядаємо,
Свою долю-радість закликаємо…»
   Одним з найцікавіших зимових свят є День Андрія Первозванного. В народі ще це свято називають Калита, оскільки обов’язковим обрядом на цьому святі є ритуальне кусання "калити". День Андрія вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі ворожать і можуть дізнатись свою долю.
   13 грудня 2016 року ожила одна із сторінок молодості наших прабабусь: в 3 – А класі класним керівником Новосядлою Наталією Василівною було проведено родинне свято «Андріївські вечорниці». На святі учні співали, розповідали вірші, розважалися і, звичайно ж, ворожили. Гостями вечорниць були батьки, вчителі та адміністрація школи. Наприкінці свята усіх учасників пригостили смачними варениками та пиріжками.
    На досвіді наших предків ми вчимося доброзичливості, вмінню спілкуватися, дбати один про одного, поважати ближнього і любити свій рідний край, шанувати його чудові звичаї та традиції.








Кольоровий тиждень у школі

   Питання збереження та зміцнення здоров’я дітей належать до основних завдань сучасної освіти. Саме з метою створення сприятливого середовища для збереження здоров’я учнів, формування здорової особистості, педагоги Хмельницької ЗОШ №14 впроваджують здоров’язберігаючі технології у навчально-виховний процес. Сьогодні розповсюдженою технологією стає кольоротерапія.
   Кольоротерапія – метод психологічного лікування з метою розслаблення, зняття стресів, підняття настрію та тонусу за допомогою кольорів; це цілеспрямований вплив кольором на самопочуття, фізіологію людини. Лікування кольором відоме людям з давніх часів. Сама природа подарувала цей ефективний і водночас простий метод оздоровлення. Правильно підібрані кольори гармонізують емоційний стан людини, підвищують працездатність, гостроту слуху, позитивно впливають на апетит та наше здоров’яЛікуватися кольором можна по-різному: носити відповідний одяг, пити кольорову воду, візуалізувати промінь або включити в раціон продукти потрібного кольору.
   З метою ефективного впровадження у навчально-виховний процес технології кольоротерапії, у початковій школі з 5 по 9 грудня 2016 року був проведений кольоровий тиждень. Кожен день цього тижня був присвячений певному кольору. Протягом дня на різних уроках діти знайомилися із відповідним кольором,  його дією на організм людини,  про цей колір складали віршики та фантастичні оповідання, дивилися відеоролики, ним малювали, гралися іграшками такого кольору. А ще відповідний колір мав бути  присутній в одязі, у бантиках, стрічках, краватках, комірцях дітей. 
   Так, понеділок  був присвячений червоному кольору: «Понеділок – день червоний, він яскравий і святковий».


   Вівторок присвячений зеленому кольору: «Вівторок – день зелений, ніжний, лісовий, приємний».



   Середа – фіолетовий день: «Колір цей – ознака ночі, заспокоює він очі. Він уяву оживляє, суміш кольорів являє. Він в барвінковім вінку оксамитово-вельветовий… Що за колір? Фіолетовий!».






   Четвер – блакитний день: «І блакитний в нас – четвер, ми спокійні вже тепер».




   П’ятниця – жовтий день: «П’ятниця уже – день жовтий, теплий, сонячний, солодкий».