субота, 27 травня 2017 р.

Свято «Прощавай, Букварику!»

Букварик – це розумна книга,

Друг і порадник школяра,

Його шанує й дуже любить

Уся весела дітвора.

   Ось і закінчується навчальний рік. Наші першокласники, пройшовши першу сходинку навчання, навчилися писати, читати, рахувати, а також цінувати дружбу, допомагати один одному, цікаво проводити дозвілля. Традиційне шкільне свято «Прощавай, Букварику!» відбулося 23 і 24 травня 2017 року у перших класах початкової школи №14. Це свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником — Буквариком. До свята Букваря дітки 1 – А, 1 – Б та 1 – В класів разом зі своїми вчителями Пукас Ж.В., Вінярською М.Й. і Бакалець Ю.В. старанно готувалися. У підготовці свята активну участь взяли і батьки.

    Першокласники у віршах та сценках розповідали чому вони навчилися за рік та представляли веселу Абетку. Багато діти розповідали, як вони Буквар вивчали, а скільки веселих пісень заспівали! Ще учні на святі відгадували загадки, приймали участь у конкурсах, танцювали з буквариками. Завітали до першокласників і казкові герої, які стали справжньою окрасою свята. Подякували першокласники не лише Букварикові, а також своїй вчительці. За те, що з розумінням і любов’ю вчила всьому доброму та цікавому. Дякували діти і своїм батькам. Це вони ділили їх перші невдачі, щасливі сльози, перші радощі і перемоги, коли вчилися читати і писати літери. Наприкінці свята кожен першокласник був нагороджений дипломом за старання та перші успіхи у навчанні. 

Прощавай, Букварику,

в школі перший друже,

ми тобі, Букварику,

дякуємо дуже!





Більше фото 1-А кл

                                 




Більше фото 1-Б кл





Більше фото 1-В кл

пʼятниця, 26 травня 2017 р.

Екскурсія у с.Кривче

   Головною цікавинкою села Кривче Борщівського району Тернопільської області, заради якої сюди їдуть з усієї країни, безумовно, є печера Кришталева. За незвичайну красу її називають підземною перлиною Поділля. Кришталева печера – це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км. На стінах печерних галерей цвіте суцільне різнокольорове покриття з кристалів гіпсу, що і дало назву печері «Кришталева». Екскурсійний маршрут по печері Кришталевій обладнаний і повністю електрифікований, має довжину до 2,5 км, тривалість – близько півтора години.
   23 травня 2017 року учні 4 – Б класу з класним керівником Мельничук Л.Ф. їздили на екскурсію в Кривче та подорожували лабіринтами Кришталевої печери. Спочатку учні пройшли по вузькому коридору довжиною 500 метрів, потім – вниз, по кам’яних сходах, а тоді їх чекала кільцева прогулянка по залах печери, прикрашеними візерунковими кристалами і заселеними летючими мишами. Потрапивши в Казковий зал печери, учні, завдяки грі світла і тіні, спостерігали на стінах печери кам’яних потвор та чарівних тварин. Потім діти прийшли у зал «Голова буйвола», в якому зверху дивиться буйволяча голова з одним оком. Ще побували у залі, де живе «господар» печери та його «слуга», із захопленням слухали місцеві легенди про «господаря», дівчину Настусю, печерних химер. Дуже сподобалось дітям у Зоологічному залі, де  мешкає мудра сова, орел з розпростертими крилами, по стіні біжить лисиця. Тоді  екскурсанти пройшли по «хребту крокодила» (звивистою стежкою, схожою на хребет найдавнішої рептилії) у Святковий зал, який відрізняється надзвичайним природним дизайном. Його стіни розмальовані кристалічними візерунками, що створюють враження достатку пальмових гілок, листя папороті, янтарної мозаїки. На виході маленьких відвідувачів чекали «зуби дракона» і добрий кам’яний дельфін. А на місці, де розташований камінь з бантиком, діти могли загадати бажання, яке обов’язково здійсниться. Усім відвідувачам (учням, батькам та вчителю) екскурсія по Кришталевій печері дуже сподобалася і запам’яталася.





Екскурсія у м.Кам'янець-Подільський

   19 травня 2017 року учні 3 – Б класу із класним керівником Українець О.В. відвідали історичне місто Камянець-Подільський та Отроківський замок. А 22 травня у це чудове місто їздили учні 2 В класу з  класним керівником Сорокою О.В, учні 3 А класу з класним керівником Новосядлою Н.В. та учні 3 В класу з класним керівником Лободою С.П. Під час екскурсії діти побачили фантастичне місто, яке належить до найгарніших міст світу завдяки мальовничому каньйону річки Смотрич та величезної концентрації архітектурних пам’яток. Камянець-Подільський визнаний одним з чудес України і є третім містом за кількістю пам’яток в нашій країні. Учні відвідали  стару фортецю, кафедральний костел Петра і Павла,  поруч з яким знаходиться мінарет зі скульптурою Богоматері, найстарішу ратушу в Україні. Також прогулялися вулицями старого міста, де насолоджувалися красою, що гармонійно створена природою і людиною. Школярі, батьки та вчителі отримали незабутні враження від екскурсії.












субота, 20 травня 2017 р.

Всесвітній день вишиванки

Одягнімо, друже, вишиванки —
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.
Одягнімо в свята і неділі,
В будень, за потреби, одягнім
І відчуєм — вороги безсилі
Зруйнувати український дім.
Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ —
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на сто тисяч літ.
   Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Це свято відзначається щороку у третій четвер травня. Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Робиться це на знак єднання і поваги до своєї Батьківщини, вшанування нашого національного оберегу – чудової вишиванки. Вишиванка є символом краси та міцного здоров’я, щасливої долі, а також символізує родинну пам’ять. Вона зберігає споконвічні традиції нашого народу та об’єднує українців – від заходу до сходу.
   18 травня 2017 року учні та вчителі початкової школи №14 м.Хмельницького також долучилися до цього прекрасного свята, прийшовши в школу у вишиванках та взявши участь у параді вишиванок на пришкільному майданчику.
    Вітаємо усіх зі святом вишиванки!






Концерт юних талантів нашої школи

   18 травня 2017 року у Хмельницькій ЗОШ №14 відбувся святковий концерт «Запали свою зірку», де були представлені номери художньої самодіяльності учнів 2-их та 3-іх класів. Адміністрація школи, вчителі, учні та батьки насолоджувалися патріотичними піснями, запальними таночками, цікавими віршиками та сценками маленьких талантів нашої школи. Всі присутні мали змогу переконатися, що серед наших учнів є справжні таланти, якими варто пишатися. По завершенні свята директор школи Широка Н.В. нагородила грамотами учнів та колективи, що взяли участь у концерті. Молодці! Ми пишаємося вами!!!








З успішним написанням ДПА!

   Державна підсумкова атестація (ДПА) у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня (початкова школа) в 2016/2017 навчальному році проводилась письмово у формі підсумкових контрольних робіт з трьох предметів: української мови, літературного читання, математики. Учні 4 – А та 4 – Б класів нашої школи успішно написали ДПА та показали гарні результати! Вітаємо!!!